📞︎ 693 408 160; 📞︎ 505 667 170;
📞︎ 507 262 195; 📞︎ 602 838 230
ul. Sienkiewicza 49 lok. 115,
15-002 Białystok
biuro@expert-consulting.pl
odpowiemy w ciągu doby

Pożyczki unijne

Każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą wie, że na każdym etapie pojawiają się potrzeby inwestycyjne takie jak zakup nowego samochodu, sprzętu, rozbudowa infrastruktury, itp. Tego typu wydatki nie muszą się wiązać z dużymi innowacjami, ale pozwalają rozszerzać zakres świadczonych usług. Wpływają też pozytywnie na konkurencyjność firmy na rynku. Idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z finansowania unijnego.

Pożyczka unijna jest najtańszą formą finansowania przedsiębiorców. To program wsparcia zarówno dla biznesu, który dopiero kiełkuje w głowie jak i dla tych firm, które chcą się unowocześniać i rozwijać.

Pozyskać środki z pożyczki unijnej jest dużo łatwiej niż z dotacji. Wnioskodawca ma większą swobodę w określaniu celu projektu. Proces jest mniej skomplikowany i przebiega sprawniej, co może mieć duże znaczenie dla firm, które mają innowacyjny pomysł lub wypełniają lukę w jakiejś branży.

Pożyczka zapewnia dostęp do środków unijnych również tym przedsiębiorcom, którzy nie mogą skorzystać z tradycyjnego finansowania bankowego ze względu na zbyt krótki staż prowadzenia działalności gospodarczej, brak historii kredytowej lub brak zdolności.

Pożyczka unijna daje możliwość finansowania działalności inwestycyjnej, obrotowej oraz początkowego etapu rozwoju mikro- oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Pieniądze mogą  być przeznaczone na zakup lub modernizację  środków trwałych: maszyn, urządzeń, środków transportu, zakup lub remont nieruchomości, zakup surowców, materiałów do produkcji lub towarów handlowych związanych z rozwojem przedsiębiorstwa.

Aby zapewnić przedsiębiorcom jak najkorzystniejsze warunki finansowania Expert Consulting pomaga w pozyskiwaniu środków unijnych z różnych funduszy oraz zapewnia wsparcie w przygotowaniu dokumentacji potrzebnej do uzyskania finansowania a także w przeprowadzeniu przez całą procedurę od złożenia wniosku do uruchomienia.

POŻYCZKA UNIJNA – PODSTAWOWE PARAMETRY

  • Cel Pożyczki: inwestycyjny, obrotowy, konsolidacja,
  • Kwota pożyczki: od 100 000 PLN do 3 000 000 PLN
  • Oprocentowanie: – od 8,17% w skali roku,
  • Prowizja: od 3% do 6%
  • Okres kredytowania: do 180 miesięcy
  • Zabezpieczenie: poręczenie osób trzecich, nieruchomości, środki trwałe (samochody, maszyny, itp.)
  • Rozliczenie środków: 3-6 miesięcy od momentu uruchomienia pożyczki.