📞︎ 693 408 160; 📞︎ 505 667 170;
📞︎ 507 262 195; 📞︎ 602 838 230
ul. Sienkiewicza 49 lok. 115,
15-002 Białystok
biuro@expert-consulting.pl
odpowiemy w ciągu doby

Kredyty hipoteczne

Kredyt hipoteczny jest poważnym zobowiązaniem  na wiele lat dlatego nie warto zaciągać go w pierwszym lepszym banku… Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszego zespołu, jesteśmy na bieżąco z rynkiem finansowym i  nieruchomości, a co za tym idzie potrafimy  znaleźć najkorzystniejsze rozwiązania zwracając uwagę na indywidualne uwarunkowania naszych Klientów.  Porównujemy najbardziej konkurencyjne oferty banków, pomagamy zweryfikować  je pod kątem najważniejszych kryteriów takich jak: marża, prowizja, ubezpieczenia, wysokość wkładu własnego, itd.

Współuczestniczymy  w całym procesie uzyskiwania finansowania – od przedstawienia ofert, omówienia wszystkich kosztów, przez  wypełnienie wniosku kredytowego, aż do podpisania umowy. Wytłumaczymy  wszelkie zawiłości kredytowe. Pomożemy skompletować wymagane dokumenty  dotyczące dochodów i planowanej inwestycji.

Klienci starający się o kredyt hipoteczny za naszym pośrednictwem mogą skorzystać z bezpłatnej porady architekta, który  pomoże   w aranżacji przestrzeni mieszkalnej dostosowując ją do Twoich potrzeb (możliwość kontynuowania współpracy z architektem na dalszym etapie inwestycji).

 

CZYM JEST KREDYT HIPOTECZNY?

Jest to każdy rodzaj kredytu, którego zabezpieczeniem jest hipoteka ustanowiona na nieruchomości mieszkalnej lub użytkowej. Są to zarówno kredyty mieszkaniowe, pożyczki hipoteczne i kredyty konsolidacyjne udzielane przez banki osobom fizycznym, jak i kredyty inwestycyjne dla firm zabezpieczone hipoteką.

Kredyt mieszkaniowy – są przeznaczone na konkretny cel: zakup mieszkania lub domu, budowę domu, jego przebudowę, remont lub wykończenie domu/mieszkania, zakup działki budowlanej, refinansowanie poniesionych kosztów na wyżej wymienione cele itp. Bank może się zabezpieczyć na nieruchomości będącej celem kredytowania jak i na innej nieruchomości.

Pożyczka hipoteczna – przeznaczona jest na cel dowolny, żeby ubiegać się o taki produkt trzeba już być właścicielem nieruchomości w momencie składania wniosku kredytowego.

Kredyt konsolidacyjny – ma na celu spłatę zobowiązań kredytowych pod zabezpieczenie hipoteczne. Środki z kredytu konsolidacyjnego mogą zostać przeznaczone na spłatę: kredytów gotówkowych, samochodowych, limitów odnawialnych, kart kredytowych oraz kredytów hipotecznych.

Kredyt refinansowy – umożliwia spłacenie kredytu hipotecznego, zaciągniętego wcześniej w innym banku i przeniesienie zobowiązania do banku, który oferuje korzystniejsze warunki kredytowe.

 

KREDYT HIPOTECZNY KROK PO KROKU

Krok 1 – zdolność kredytowa i wkład własny

Na naszym pierwszym spotkaniu wyliczymy Twoją zdolność kredytową oraz ustalimy jakim wkładem własnym musisz dysponować, żeby zrealizować planowaną inwestycję, dzięki temu, będziesz mógł rozpocząć poszukiwanie nieruchomości uwzględniając swoje możliwości finansowe.

Krok 2 – wybór nieruchomości

Znając swoją zdolność kredytową możesz przystąpić do kolejnego etapu – poszukiwań wymarzonego mieszkania lub domu. Znalezienie idealnego lokum stanowi nie lada wyzwanie. Wybór konkretnej nieruchomości wiąże się z podpisaniem umowy przedwstępnej  lub rezerwacyjnej ze sprzedającym. W razie potrzeby możemy pomóc zweryfikować projekt umowy przedwstępnej, polecić notariusza lub rzeczoznawcę.

Krok 3 – porównanie ofert i złożenie wniosków

Nieruchomość wybrana więc analizujemy najlepsze oferty na dany moment uwzględniając Twoje preferencje. Wspólnie kompletujemy dokumenty finansowe oraz nieruchomości  i wypełniamy wnioski.  Czas oczekiwania na decyzję i przygotowanie umowy to w zależności od banku od 2 do 4 tygodni.

Krok 4 – wybór banku i podpisanie umowy kredytowej

Po wydaniu decyzji, spotykamy się w celu omówienia warunków w poszczególnych bankach. Po wybraniu najbardziej optymalnej oferty, ustalamy termin podpisania umowy. Treść umowy kredytowej otrzymujesz wcześniej aby się z nią zapoznać, przeanalizować i omówić niejasne paragrafy. Na podpisanie umowy jedziemy z Tobą do oddziału banku w wyznaczony terminie.

Krok 5 – uruchomienie kredytu

Po podpisaniu umowy kredytowej możesz już zawrzeć ostateczną umowę przenoszącą własność kupowanej nieruchomości. Do wypłaty kredytu bank będzie wymagał okazania aktu notarialnego, dowodu wpłaty wkładu własnego oraz ubezpieczenia nieruchomości. W momencie kiedy sprzedający otrzyma przelew, kończy się etap starania o kredyt a zaczyna się jego spłata.

 

Pomoc / pośrednictwo przy wyborze kredytu hipotecznego i całym procesie uzyskania finansowania jest usługą BEZPŁATNĄ.